16. Struinen door het beekdal van de Mosbeek en de Hazelbekke
Kenmerken
Omschrijving
Het Noord-Twentse plaatsje Vasse is het uitgangspunt van twee bijzondere en afwisselende wandeldagen. U wordt verwelkomd door de hartelijke eigenaresse van Gasterij de Bakker met een kop koffie, u geeft uw bagage af en begint de wandeling.
Bronnengebied Springendal
U maakt kennis met de Mander grafheuvels met een zeer interessante geschiedenis. Via prachtige wandelpaden bereikt u het Springendal, een bronnengebied waar u op verschillende plaatsen het water ziet opborrelen; een voor Nederland uniek landschap.
Langs prehistorische grafheuvels
De tweede dag maakt u kennis met een ander landschap. U wandelt over de Braamberg en de Tutenberg naar de Vasserheide. Hier wandelt u langs de prehistorische grafheuvels, waar zich volgens een legende de Witte Wieven ophielden. U bekijkt op deze dag de prachtig gelegen watermolens De Mast, Bels en Frans. Deze bovenslagmolens worden hier “valmöllekens” genoemd. U doorkruist nu weer een ander deel van Noord Twente.
Arrangement
Meerprijs voor:
Inclusief:
- toezending van het routeboek en gekleurde topografische kaart
- overnachting op kamer met douche en toilet, incl. diner, ontbijt en lunchpakket
- kop koffie bij aankomst in Vasse