Ontdek het unieke natuurreservaat Springendal
Kenmerken
Omschrijving
Deze wandeltocht biedt een perfecte combinatie van bijzondere natuur- en cultuurmonumenten. U wandelt langs drie prachtig gelegen typisch Twentse watermolens. Tijdens de wandeling doorkruist u unieke natuurgebieden en ontdekt u de legendes van de witte wieven. In het routeboek leest u over de geschiedenis en de verhalen die deze regio zo bijzonder maken.
De Vasserheide en Grafheuvels uit de Prehistorie
De eerste dag bewondert u de prachtig gelegen watermolens van Bels en Frans en doorkruist u het betoverende Natuurreservaat het Springendal. U wandelt over de Vasserheide, waar u verschillende grafheuvels uit de bronstijd en ijzertijd ontdekt. Deze overblijfselen uit het verre verleden geven u een bijzonder inkijkje in de geschiedenis van het gebied.
Heidevelden en Bronnen in het Springendal
De tweede dag verkent u de talrijke bronnen in het Springendal en wandelt u door uitgestrekte heidevelden. U steekt even de grens over naar Duitsland, waar u kunt genieten van “Kaffee” mit Kuchen in een traditionele Duitse Gaststätte. De wandeltoch biedt een grote afwisseling van landschappen, van heidevelden tot bossen en bronnen.
Verblijf in Hotel Villa Velo
U overnacht in Hotel Villa Velo, gelegen aan de rand van het charmante centrum van Ootmarsum. Hoewel het hotel zelf geen diner aanbiedt, kunnen zij u uitstekend adviseren over de beste eetgelegenheden in Ootmarsum.
Arrangement
Meerprijs voor:
Inclusief:
- toezending van het routeboek en gekleurde topografische kaart
- overnachting op kamer met douche en toilet, incl. ontbijt en lunchpakket